انواع روش های جراحی زیبایی واژن

انواع روش های جراحی زیبایی واژن

با گذشت زمان ناحیه تناسلی خانم ها که همان واژن نام دارد دچار تغییراتی می شود. این تغییرات شامل افتادگی، شل شدگی، کاهش حجم لابیاها می شود. عوامل زیادی در بروز این مشکلات نقش دارند. بسیاری از خانم هایی دچار این تغییرات می شوند از کیفیت نامطلوب رابطه جنسی خود و نرسیدن به ارگاسم شکایت دارند. یا در اثر زایمان های مکرر دچار گشادی واژن یا پارگی ناحیه پرینه خود شده اند. جهت برطرف کردن هریک از این مشکلات روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به هر یک از آنها اشاره می شود.

با گذشت زمان ناحیه تناسلی خانم ها که همان واژن نام دارد دچار تغییراتی می شود. این تغییرات شامل افتادگی، شل شدگی، کاهش حجم لابیاها می شود.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر ندا حاجیها متخصص زنان و زایمان ، با شماره زیر و پیج اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. شماره های تماس : ۸۸۱۹۵۸۳۱ ۰۲۱

یه طور کلی جراحی های زیبایی واژن به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. شایع ترین جراحی هایی که امروزه انجام می شوند شامل موارد ذیل می باشد:

لابیاپلاستی

یکی از عمل های شایع در جراحی های زیبایی زنان عمل لابیاپلاستی می باشد. لابیاپلاستی در واقع به بزرگی بیش از حد و یا نامتقارن بودن لابیا مینورها گفته می شود که این حالت علاوه بر اینکه از زیبایی های ناحیه تناسلی کم می کند. قاعدتا این لبه ها نباید از لبه های بزرگ بیرون بزنند اگر این لبه ها بیرون بزنند و بزرگ باشند و مشکلات زیادی را برای بیمار ایجاد کند می توان با عمل جراحی ترمیم کرد. مشکلات متعددی که ایجاد می کند معمولا به هنگام ورزش، برقراری رابطه جنسی، پوشیددن لباس های تنگ و حتی انجام فعالیت های روزمره برای فرد ایجاد می شود. بدشکلی و عدم تقارن لابیاها معمولا می تواند به دنبال حاملگی، زایمان و یا حتی یائسگی ایجاد شود هرچند گاهی اوقات نیز عامل ژنتیکی می تواند موجب بروز آن شود و یا می تواند به دنبال اضافه وزن فرد ایجاد شود. در تمام این موارد می توان از لابیاپلاستی استفاده کرد. در عمل لابیاپلاستی لبه های کوچک ناحیه تناسلی کوچک می شود،

انواع روش های لابیاپلاستی

لابیاپلاستی معمولا به دو روش انجام می شود:

  • یا این عمل را می توان در اتاق عمل در حالتی که فرد در بیهوشی کامل به سر می برد انجام داد.
  • و یا اینکه می توان با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی حتی بدون ایجاد بخیه در ناحیه یک لابیاپلاستی زیبا انجام داد. این نوع لابیاپلاستی امروزه نتایج بهتری از روش جراحی نیز به دنبال داشته.

تنگ کردن واژن

معمولا برای تعیین میزان شل شدگی واژن از یک تکنیک استانداردی به نام پاپکیو استفاده می شود که طبق آن میزان شل شدگی را به ۵ مرحله (۰، ۱، ۲، ۳ و ۴) تقسیم بندی کرد.

مرحله اول

در معاینه اگر میزان گشادی واژن در مرحله ۰ و ۱ باشد می توان از روش های کم تهاجمی مانند لیزر برای کلاژن سازی و درمان گشادی واژن استفاده کرد.

انواع روش های جراحی زیبایی واژن

انواع روش های جراحی زیبایی واژن

مرحله دوم

در این مرحله بهترین روش استفاده از عمل جراحی APR می باشد. در این روش یعنی فاشیای قدامی و خلفی ترمیم می شود. این عمل جراحی معمولا در بیمارستان انجام می شود

مرحله سوم

در مرحله ۳ و ۴ که در واقع گشادی و شل شدگی بیشتر است، علاوه بر ترمیم دیواره قدامی و خلفی واژن باید از ساسپنشن یعنی فیکس کردن واژن به لیگامان های لگنی استفاده می شود.

پرینورافی یا از بین بردن گشادی واژن

زمانی که ورودی واژن آسیب دیده باشد و گشاد شده باشد یا پارگی داشته باشد عمل جراحی پربنه پلاستی می باشد که در لبه های بزرگ واژن در صورتی که بیمار بخواهد چربی یا ژل تزریق کند تا مقداری برجسته شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =