عمل های جراحی زیبایی واژن

عمل های جراحی زیبایی واژن

آیا می دانید که ناهنجاری های زیبایی واژن قابل درمان است؟ آیا اطلاعاتی در مورد عمل زیبایی واژن دارید؟ آیا از انواع روش های جراحی زیبایی واژن آشنایی دارید؟ ما در این مقاله سعی داریم شما را با این تکنیک جدید جراحی آشنا کنیم.

جراحی زیبایی واژن( لابیاپلاستی) چیست؟

لابیاپلاستی به جراحی بر روی لبه های کوچک ناحیه خارجی اندام های تناسلی در بانوان گفته می شود. درواقع، لابیا پلاستی، یک عمل جراحی زیبایی برای کاهش اندازه ی ناحیه ی لابیای مینور در واژن است. این ناحیه، درون لابیای ماژور و از طرف دیگر دهانه ی واژن قرار دارد. این جراحی تنها به زیبایی واژن محدود نمی شود و تنگ کردن کانال واژن، از بین بردن بیرون زدگی رکتون به داخل واژن، از بین بردن بیرون زدگی و یا افتادگی مثانه به داخل واژن، و افتادگی های رحم را نیز شامل می شود. این عارضه می تواند موجب ناراحتی در آمیزش جنسی، ورزش کردن و حتی پوشیدن برخی لباس ها شود، همچنین به علت شکل ظاهری نامطلوبی که پیدا می کند حس ناخوشایندی در فرد ایجاد می کند. هدف از انجام این عمل های زیبایی بهبود عملکرد ادراری و دفع، رضایت مندی جنسی و افزایش اعتماد به نفس در بانوان است.

دکتر ندا حاجیها جراح زیبایی زنان با به کار گیری تکنیک های پیشرفته و روز دنیا و دستگاه های مجهز به اقدام به انجام عمل های جراحی زیبایی واژن می کنند. شما عزیزان می توانید برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر ندا حاجیها متخصص زنان و زایمان ، با شماره ۸۸۱۹۵۸۳۱ ۰۲۱ و پیج اینستاگرام ایشان ارتباط برقرار کنید.

 

عمل جراحی لابیاپلاستی ۱ الی ۲ ساعت طول می کشد و جراح شما انتخاب می کند که برای انجام این عمل زیبایی از بی حسی موضعی استفاده کند یا شما را بیهوش کند.

انواع لابیاپلاستی یا جراحی واژن

جراحی لابیاپلاستی به دو روش انجام می شود. یکی از رایج ترین تکنیک ها، ۱٫ برش لبه ( یا پروسه ی تراشیدن) ۲٫ برش قسمت مثلثی شکل است .

  • برش لبه (پروسه ی تراشیدن): در قسمت برش لبه، جراح، برشی در لبه ی بیرونی لابیای مینور ایجاد می کند و بافت اضافی آن را جدا می کند . در قدم بعدی، پوست این ناحیه با بخیه های جذبی، دوخته شده و بسته می گردد.
  • برش قسمت مثلثی شکل: در جراحی به روش برش قسمت مثلثی شکل، جراح برشی ایجاد نموده یک بافت مثلثی شکل را جدا می سازد. سپس بافت این قسمت به وسیله ی بخیه های جذبی به هم وصل می شود و شکل طبیعی لبه های لابیای مینور حفظ می شود.

درمان های غیر جراحی زیبایی واژن

درمان با استفاده از برخی داروها، prp ، تزریق پلاکت، لیزر و فیزیوتراپی و ورزش از مهمترین عوامل تاثیر گذار و درمان ها هستند. کاربرد لیزر در عمل های زیبایی واژن موجب شده است که این درمان راحت تر، سریع  تر و سرپایی، با درمان قطعی انجام شود.

برای عمل زیباسازی واژن با روشی غیر از روش جراحی می توان به افزایش حجم و جوانسازی واژن با تزریق چربی و ژل، کمک کرد. این روش زیبایی مثل تزریق ژل لب است، یک عمل سرپایی بوده و یک پروسه درمانی سریع و بدون درد و راحت است و نتیجه خیلی آنی و شفاف بعد از تزریق قابل مشاهده است.

چه کسانی کاندید انجام لابیاپلاستی هستند؟

مراجعین عمل زیبایی واژن اکثرا خانوم هایی با این ویژگی ها هستند:

  • یائسه
  • کاهش وزن شدید
  • افزایش سن
  • با تجربه ی زایمان های مکرر
  • بارداری های مکرر
  • عوامل ژنتیکی که منجر به بزرگ شدن، کشیدگی، عدم تقارن و یا ترکیبی ازتمام این عوارض درناحیه لابیای مینور می شود.
  • و خانوم هایی که به صورت ذاتی دچار افتادگی و شلی عضلات کف لگن هستند.
جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن

مراقبت های بعد از جراحی لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی یک عمل جراحی سرپایی شناخته شده است که فرد بعد ازیک روز می تواند به خانه برگردد. بخیه ها نیز بعد از ۲ الی ۳ هفته جذب می شوند. اکثر بیماران بعد از گذشت ۳ تا ۱۰ روز می توانند فعالیت عادی روزانه خود را آغاز کنند. اما ۴ تا ۶ هفته، باید از فعالیت های سنگین جسمی و آمیزش جنسی پرهیز کنند. نتایج عمل جراحی لابیاپلاستی بعد از گذشت، ۳ تا ۶ ماه نمایان می شود.

عوارض عمل جراحی لابیاپلاستی (جراحی واژن)

درد جزیی، تورم و کبودی از عوارض طبیعی این عمل جراحی است و به مرور زمان برطرف می شود. همانند اکثر عمل های جراحی خطرهایی همراه با لابیاپلاستی وجود دارد که شامل مواردی چون: خونریزی، عفونت و باز شدن زخم می شود.

از پیچیدگی های عمل لابیاپلاستی می توان به بروز زخم های دائمی، کاهش یا افزایش حساسیت بافتی اشاره کرد. در موارد نادری، مقادیر زیادی ازبافت لابیا جدا می گردد که موجب عوارضی چون بروز زخم، درد، خشکی شدید شود.

یکی از سوالات متداول که در میان بانوان مطرح می شود این است که آیا می توان این عمل جراحی را روی خانم های باکره انجام داد؟ پاسخ مثبت است، بله میتوان و هیچ صدمه ای به بکارت این افراد وارد نمی شود.

 

 

راه های ارتباطی با دکتر ندا حاجیها متخصص زنان و زایمان :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 4 =